Битва за Кубок Галичини завершилась протягом двох вихідних днів. Детальніше про формат змагань та його учасників ми писали в попередньому огляді за посиланням: http://snookerlviv.com.ua/kubok-galychyny-2018-zavtra-pochynayemo/, тому одразу перейдемо до протистоянь за столами. З 42 заявлених учасників підтвердили свою участь лише 40. Це дещо спростило завдання організаторам, і в п’ятницю ввечері керівник ФСУ у Львівській області, директор клубу з розвитку снукеру Мікаель Хачатрян разом з молодим і перспективним Данилом Волошиновим провели жеребкування, де гравців розподілили на 10 груп по чотири в кожній. Відповідно прохідними були перше та друге місце. Матчі тривали до двох перемог.
Чітко спланований графік зустрічей, які розпочалися о 9:30 в суботу, дав можливість визначити учасників стадії плей-офф протягом одного ігрового дня. Не програвши жодного фрейму у груповій боротьбі, далі пройшли Данило Волошинов, Олександр Савицький та Олег Щадило. По одному фрейму віддали Юрій Семко, Максим Столярчук, Віталій Самсонов, Миколи Цяска та Гуденко.
Технічна поразка Богдана Кривка в матчі проти Євгена Марченка вивела останнього на перше місце в групі. Другим у цій боротьбі став Андрій Остражнов. Якщо зважати, що Федевич і Кривко були фаворитами групи, то цей результат залишає більше питань, ніж відповідей.
Учасниками олімпійки також стали Михало Кусень, Роман Геряк, Максим Потапов, Олег Сливка, Арсен Петросов, Святослав Іванів, Руслан Іванець, Олег Кисляк, Матвій Бачинський та Мікаель Хачатрян.
За індивідуальними результатами гравці були розсіяні у сітку, де мали лише одне завдання – перемагати, адже поразка тут означала вибування з турніру. Разом з відповідальністю збільшилася і дистанція: ігри до фіналу складались з п’яти фреймів, тобто до трьох перемог одного з гравців.
Більшість спортсменів отримали порожні клітики посіву й автоматично потрапили до 1/8 фіналу. Ще чотири пари змушені були виборювати право у 1/16. У протистояннях на цьому етапі всі матчі завершилися «сухими» результатами: Іванець обіграв Кисляка, Хачатрян – Сливку, Петросов виявився сильнішим за Бачинського, а Остражнов здолав ветерана з Червонограду Іваніва.
Продовжив переможну лінію Руслан Іванець, який обіграв Олега Щадила (3-1) і вийшов у чвертьфінал. Хороший матч провели Микола Цяска і Михайло Кусень. Цяска демонстрував чудову гру і вів у рахунку 2-1, та не зміг дотиснути суперника: віддав йому ініціативу і поступився в контрі. Продовжили наступати «всуху» Максим Столярчук, Арсен Петросов та Андрій Остражнов, не залишаючи шансів своїм опонентам Потапову, Савицькому і Волошинову відповідно. Миколі Гуденку знадобилося аж три години, аби переграти Євгена Марченка з рахунком 3-1. На межі вибування з боротьби провели свої поєдинки Юрій Семко та Віталій Самсонов. Обоє дотискали своїх суперників в контрах. Семко здолав Хачатряна, а Самсонов – Геряка.
Після важкої боротьби у попередньому турі в чвертьфінал Михайло Кусень увійшов на новому диханні, що дозволило йому без проблем здолати свого суперника Руслана Іванця (3-1). Аналогічний результат було зафіксовано в зустрічі, де Микола Гуденко переміг Андрія Остражнова. До контри дограли Віталій Самсонов і Арсен Петросов. Переможцем з цього протистояння вийшов Самсонов. Також на цьому етапі відбувся перший «фінал», де зійшлися запеклі суперники Юрій Семко і Максим Столярчук. Мінімальна перевага в особистих зустрічах була на боці Семка (7-6), та на великих турнірах частіше перемагав Столярчук. Цього разу Семку вдалося повернути перебіг подій і матчу на свій бік та одержати дуже важливу і, головне, впевнену перемогу з рахунком 3-0.
Те, що тріо фаворитів пересіклися в одній частині сітки, стало причиною того, що черговий матч, який офіційно називався півфінальним, де-факто став другим «фіналом», адже тут зійшлись найкращі снукеристи Заходу, хороші друзі Юрій Семко та Михайло Кусень. Неймовірні результати показали обидва гравці: п’ять серій 20+ на двох, гарна тактична боротьба і дружня атмосфера зробили цей поєдинок неперевершеним, але і тут повинен бути переможець і переможений. Кращим у цій битві «титатнів» виявився Юра Семко, який з впевненим рахнком 3-1 залишив Михайла Кусеня на третьому місці.
Звісно, те, що фаворити «переварилися» в одному котлі між собою, не могло не порадувати гравців з нижчим рівнем гри. Так нижня частина «олімпійки» звела до півфіналу Миколу Гуденка та Віталія Самсонова. Пізній час і втома після напруженого поєдинку відобразилася на формі Самсонова, який не міг протиставити нічого більш жвавому Гуденку. В результаті до фіналу проходить Гуденко, який переміг Самсонова «всуху».
Фінальний матч, що розпочався за дві години до півночі, обіцяв бути цікавим. Хороша гра, яку останнім часом демонструє Микола Гуденко, могла бути нав’язана Семку по повній програмі. Натомість Семко розумів, що всі головні фаворити вже обіграні, тому зробив ставку на відкриту гру і не прогадав. Юра скинув напруження і емоції, тому в цьому матчі йому вдавалося практично все. Перший фрейм з серією в 20 очок він забрав з рахунком 47-24. У наступному, поборовшись певний час, зібрав 21 з кия і подвоїв перевагу (63-32). Не вистачило Гуденка і в третьому фреймі, де Семко перетнув позначку в 30 очок з кия, та з серією в 33 очки опинився за крок до тріумфу (58-23). Найшвидшим і останнім став четвертий фрейм: 34 і 28 очок від Семка за два підходи – і перемога 74-9 у фреймі та 4-0 в матчі стає завершенням початого минулоріч, адже тоді Островський вихопив кубок практично з-під носа у Юри.
Вітаємо переможця і призерів, а також усіх учасників змагань. Дякуємо за участь, відкриту, по-справжньому джентльменську снукерну атмосферу.
Брейки 30+:
- Максим Столярчук – 59, 33(2), 31;
- Михайло Кусень – 41, 32;
- Олег Сливка – 38;
- Юрій Семко – 34, 33(2), 32;
- Андрій Івасів – 32;
- Микола Цяска – 30.
Загалом, цьогоріч Кубок Галичини зібрав 40 спортсменів, з яких наймолодший – десятирічний Вадим Левицький, найстарший – Святослав Іванів (68 років). 79 турнірних матчів гравці зіграли за 128 годин, найдовший з яких відбувся між Петросовим та Самсоновим – 242 хвилини. Найменшу кількість очок для перемоги у фреймі – 28 – вистачило Миколі Цясці у боротьбі проти Артема Козака. Найбільшу кількість очок у фреймі зібрав Максим Столярчук – 94 проти Юрія Хруща. Найвищий брейк турніру залишився також в активі Максима – серія 59 очок у матчі 1/8 проти Максима Потапова.
Такими були основні рекорди і досягнення на щорічному Кубку Галичини 2018. Тренуймося, щоб змагання у 2019 були ще цікавішими та результативнішими.