П’ятиденний снукерний марафон у стінах нашого клубу офіційно добіг кінця. Фінальний матч чемпіонату України зі снукеру серед чоловіків поставив крапку у снукерному вересні. Нагадаємо, що всеукраїнській першості передував чемпіонат серед майстрів 40+. Тоді, як ми вже писали, перемогу здобув Алан Трігг.
Змагатися за чемпіонство 2019 року з’їхалися 35 снукеристів з більше десяти українських міст. Цього разу взяв участь весь снукерний «бомонд» України: Антон Казаков, Владислав Вишневський, Юліан Бойко, Сергій Пєтраш, Сергій Ісаєнко. На відкритті змагань бронзові призери чемпіонату Європи – команда Антон Казаков і Владислав Вишневський – отримали перші снукерні звання майстрів спорту міжнародного класу, при цьому Казаков став наймолодшим МСМК в Україні. Юрій Семко та Артем Козак стали офіційно суддями снукерних турнірів: їм вручили посвідчення 1 категорії.
Боротьба розпочалася з групового етапу, при цьому без вісімки «сіяних». Незалежно від того, яка кількість учасників (були групи по чотири і п’ять гравців) змагались у груповому етапі, до плей-оф виходили лише двоє претендентів.
Владислав Вишневський, як і годиться одному з лідерів українського снукеру, здобув першу стрічку в групі А, не програвши жодного фрейму. За ним до плей-оф пройшов господар «поля» Степан Делятинський. Михайло Катрук, Степан Петрусь та Артем Козак не пройшли далі.
У групі В справжню несподіванку подарував глядачам найстарший учасник змагань Валерій Бойков. 81-річний ветеран здолав усіх опонентів, зокрема й Алана Трігга, і став першим, залишивши українського англійця другим. Андрій Івасів з юними Маргаритою Лісовенко та Данилом Волошиновим зачохлили киї на цьому турнірі.
Новоспечений МСМК Антон Казаков, як і його товариш по команді, виграв усім матчі в групі С, не поступившись жодного фрейму. Другу прохідну стрічку виборов Кирило Байдала – зірка юнацького снукеру Львова. Він обіграв Максима Потапенка, Марію Ісаєнко та Богдана Подоляка і продовжив боротьбу, а вищезгадане тріо перейшло до глядацької лави.
У групі D учасниками плей-оф стали кияни Сергій Пєтраш та Георгій Петрунько. Обоє здобули «сухі» перемоги над своїми суперниками, а в особистій зустрічі кращим був Пєтраш, який і посів першу сходинку. Вадим Левицький, що тренується в Академії на базі нашого клубу, здолав Володимира Захарова і посів третє місце, але з боротьби все ж вибув.
Юрій Семко переміг у групі Е, при цьому взяв реванш за колишню поразку в Андрія Шульги. Цього разу наш представник здобув впевнену перемогу з рахунком 2-0. Шульга ж без проблем розібрався з тезкою Остражновим та Дмитром Барладяном і також пройшов до основної сітки.
Боротьбу в групі F виграв Арсен Петросов, а за ним чудовий результат і вихід в плей-оф продемонстрував 12-річний Петро Сидоренко, який обійшов досвідчених Юлію Малахову та Дмитра Осипенка. З групи G у вирішальну стадію відправилися Олег Васьковський та Олександр Рєзнік з перешого та другого місць відповідно. Дещо не вистачило колишньому керівнику спортивного напрямку клубу Мікаелю Хачатряну, який залишився непрохідним третім. Лише досвід на цих змаганнях отримав також і Гордій Анохін.
І на десерт група H. Сюди потрапили одразу двоє претендентів на перемогу в турнірі – кияни Сергій Ісаєнко та Юліан Бойко. Обидва є хорошими друзями і спаринг-партнерами. В особистому протистоянні за першу сходинку кращим виявився Юліан, а Сергій пройшов з другого місця. Справжній екзамен витримали молоді Роман Блакита та Віктор Коцан, але всім відомо, що краще програвати сильнішому і ставати кращим, ніж радіти перемогам над слабшими. Тож іспит складено, а їхні перемоги ще попереду.
У більшості матчів 1/8 фіналу сили були нерівними, тому шість з восьми зустрічей завершилися «всуху». Степан Делятинський розпочав з перемоги над Валерієм Бойковим, Юрій Семко обіграв Петра Сидоренка, Владислав Вишневський – Георгія Петрунька. В боротьбі Кирила Байдали та Арсена Петросова кращим став останній, Алан Трігг здобув перемогу над Олегом Васьковським. В протистоянні тренера та учня Андрія Шульги та Юліана Бойка кращим безперечно виявився останній. Непросте випробування на старті плей-оф довелося витримати Антону Казакову, адже його суперником став Сергій Ісаєнко. Проте Ісаєнку не вдалося нічого вдіяти з гостроатакуючим дніпрянином, в результаті перемога Казакова (3-1). З аналогічним рахунком Сергій Пєтраш здолав Олександра Рєзніка.
Вже у чвертьфіналі Антон Казаков, окрилений успіхом у попередньому турі, без проблем обіграв Степана Делятинського «всуху». Решта матчів завершилися з однаковими результатами – 3-1: Владислав Вишневський без проблем обіграв Арсена Петросова, Сергій Пєтраш виграв у Юрія Семка і в протистоянні Алана Трігга та Юліана Бойка сильнішим виявився киянин.
У півфіналах знову блискуче зіграв Антон Казаков, який з рахунком 3-0 не залишив жодних шансів Сергію Пєтрашу. В паралельному матчі Владислав Вишневський провів дуже сильну зустріч проти Юліана Бойка і також ні на крок не підпустив його до перемоги. З «сухим» результатом Вишневський виходить до фіналу.
У вирішальному матчі, здавалося, мала би бути запекла боротьба, та сил після півфіналу у Вишневського майже не залишилося. Помилки на простих кулях раз за разом підводили Антона Казакова до чемпіонства, та й грав він сильно. Отож фінал завершився з рахунком 4-0 на користь Казакова. Антон здобув свою першу золоту нагороду на всеукраїнській першості в особистому заліку. Владислав Вишневський не зміг захистити минулорічний титул, але провів цей турнір достойно. Вітаємо переможця та призерів змагань. Так тримати, лише вперед!
Серії 40+:
- Алан Трігг – 89, 42;
- Антон Казаков – 77, 54, 50;
- Юрій Семко – 68, 45, 42;
- Юліан Бойко – 65, 42, 40;
- Владислав Вишневський – 53, 48, 46;
- Сергій Пєтраш – 46.