На Кубок Незалежності, що сьогодні завершився в Києві, від нашого регіону – м. Львова та області – відправилися за перемогою дев’ятеро снукеристів. Четверо – досвідчені гравці: Юрій Семко, Степан Делятинський, Мікаель Хачарян і Віталій Федевич та п’ятеро юних вихованців Академії Снукеру, яка нещодавно покинула наші стіни і відділилася, але про це поговоримо згодом, а зараз повернемося до міжнародного стотисячника.
Отже, розпочнемо з того, як розташовувались гравці у групах. Юному Вадиму Левицькому випало боротися з досить міцним гостем з Білорусі Кирилом Марголіним, а також із співвітчизниками Іваном Макарським та Андрієм Макеєвим. Нав’язати боротьбу таким серйозним снукеристам з великим багажем знань і практики було досить складно. Як результат – остання сходинка і жодного виграного фрейму. Натомість Вадим здобув найголовніше – досвід, який так необхідний молодим гравцям в період їх становлення.
У восьму групу потрапив один з найдосвідченіших академістів Кирило Байдала. Єдиним важким суперником в його групі був Сергій Петраш, який розуміється на багатьох більярдних іграх. Саме досвід переважив у протистоянні Байдала-Петраш, де переміг останній. Та ця поразка не стала приводом для хвилювань, адже ще двох своїх суперників Байдала залишив ні з чим: 2-0 для Ганни Лісовенко і 2-1 для Романа Серебрякова – і Кирило відсвяткував вихід в основну стадію кваліфікації.
Долю Вадима Левицького на цих змаганнях у дев’ятій групі повторив його однокласник по академії Іван Глібчук. Боротися з сильними представниками Молдови, Латвії та України було дуже складно. Лише здобутий досвід та чудові враження від цього снукерного свята залишаться у юного Івана.
В одну групу – номер 12 – сліпий жереб звів Мікаеля Хачатряна та Віктора Коцана. Суперники наших земляків були досить сильними: білорус Владислав Романовський та українка Марія Бучарська. Після кругових ігор всі троє гравців, окрім Віктора Коцана, який, на жаль, програв три свої матчі «всуху», мали однаковий показник. За вихід в плей-офф були призначені так звані снукерні «буліти»: гра в respot black до трьох перемог. Першим переможцем цього відбору став гість з Білорусі Романовський, який зі 100% результатом виграв у Хачатряна та Бучарської. У вирішальному підході Мікаель не схибив і виборов участь у плей-офф в Марії з рахунком 3-1.
У групі номер 14 випало боротися ще двом нашим представникам: Юрію Семку та Віталію Федевичу. Семко, попри те, що був фаворитом групи, перше місце втримати не зміг. Він програв у контрі гравцю з Маріуполя Тарасу Ульянченку і розташувався за своїм суперником на другій, та все ж прохідній стрічці. Віталій Федевич записав до свого активу єдину перемогу над Маргаритою Лісовенко (2-0) і фінішував третім, щоправда, це не допомогло йому пройти далі.
І в 16-й групі представляли Львівщину ще двоє наших снукеристів: власник клубу Snooker Lviv Степан Делятинський та Гордій Анохін, учень академії снукеру Львів. Як і передбачалося, представник Молдови Андрій Чобану у якості фаворита групи зайняв перше місце, та не обійшлося без проходу в олімпійку серед наших. Другу сходинку ще в перший ігровий день «забронював» Степан Делятинський. Гордій Анохін, як і більшість його товаришів, обмежився лише досвідом і покинув боротьбу.
На вирішальну стадію кваліфікації троє гравців отримали порожні клітинки у посіві і здобули право грати в 1/16. Кирилові Байдалі довелося зіграти проміжний матч 1/32 з Євгеном Камельковим. Про Євгена знаємо здебільшого як про снукериста-організатора та керівника, аніж про гравця, тому все ж фаворитом зустрічі був Байдала. Грали досить сухо, в повільному темпі, лише в другому фреймі Кирило відзначився одразу двома серіями у 32 і 22 очки. Матч поволі перейшов в контру, де сильнішим виявився Камельков, а Байдала покинув турнір.
Дещо сильніший суперник дістався Степану Делятинському, а саме Сергій Петраш. Та в цьому матчі Делятинський продемонстрував свої найкращі якості і мав досить хороші шанси на перемогу. Проте Петрашу спочатку вдалося двічі наздогнати Степана, а у вирішальному фреймі зробити влучний постріл і вирвати перемогу в контрі (31-79; 76-42; 21-71; 61-60; 49-3).
Несолодко довелося Мікаелю Хачатряну, в суперники якому дістався міцний харківчанин Богдан Шугалей. Все, що зміг зробити Мікаель в цьому матчі, – виграти лише перший фрейм, який виявиться фреймом престижу. Три наступні завершилися перемогою Богдана, і він з рахунком 1-3 (65-38; 45-55; 41-67; 60-69) залишив нашого керівника ФСУ Львівської області поза боротьбою.
Не показав своєї кращої гри на цьому турнірі і Юрій Семко. В матчі 1/16 проти Андрія Шульги він мав досить хороші шанси на перемогу, та не зміг довести почате до завершення. Блискавичний старт Семка і перемога 11-59 вивели нашого лідера збірної вперед. Другий фрейм, в якому Семко змусив Шульгу наздоганяти, став переломним. При різниці в 25 очок на столі було також 25. Шульга мав шанс лише на додатковий чорний, і не просто дістався до нього, а й виграв respot і зрівняв рахунок, чим похитнув впевненість свого суперника. Третій фрейм знову залишився за Шульгою, а в четвертому здалося, що Семко перестав боротися. Він поступився з рахунком 64-35. Останній представник Львівщини також попрощався з турніром.
Бажаємо нашим спортсменам наснаги на тренуваннях і перемоги у наступному Кубку Незалежності, який, віримо, відбудеться у 2019-му і стане ще більш привабливим для іноземних гостей.
Серії 20+:
- Мікаель Хачатрян – 34;
- Кирило Байдала – 32, 26, 24, 22;
- Юрій Семко – 24, 23, 20(2);
- Степан Делятинський – 24.