День Незалежності для українського гравця в снукер – не лише патріотичне свято, а й свято, на яке очікують всі любителі та аматори цієї гри. Професіонали відправилися до столиці боротися в міжнародному турнірі. На місці, у Львові, аби не дати сумувати любителям, організували бліц-турніри з двох різновидів снукеру: shoot–out & 6-red.
Загалом в обох турнірах прийняли участь 18 гравців: восьмеро грали «швидкий» снукер і ще 10 вправлялись у «короткому» його різновиді. Ігри shoot–out складалися з одного фрейму тривалістю 10 хвилин. Крім того, був обмежений час на удар: 20 секунд в перші 5 хвилин і 15 – в завершальні. Більшість вже здогадалася, що 6-red – це короткий варіант із шістьома червоними кулями на старті фрейму. Ігри тут велися до двох перемог за європейською системою до двох поразок. Переможці обох турнірів за задумом організаторів мали розіграти Гранд-фінал за звання абсолютного тріумфатора.
Розпочали святкування 27-ї річниці Незалежності України в дисципліні shoot-out. У двох групах по чотири учасники боротьба точилася за два прохідні місця у кожній. Першу з них трьома перемогами підкорив Микола Цяска, другим фінішував Юрій Фурманчук. Максим Мусієнко і Юрій Демчина тим часом почали готуватися до боротьби у дисципліні 6-red, адже подолати відбірний етап не змогли. У другій групі з однаковими результатами по дві перемоги розділили прохідні місця Микола Гуденко та Андрій Івасів. Вони витіснили з боротьби Артема Козака та Чингіза Агаджанова і пройшли у плей-офф.
У напруженій боротьбі Микола Цяска обіграв Андрія Івасіва та вийшов у фінал. Там на нього вже чекав Юрій Фурманчук, який трохи раніше став переможцем у матчі проти Миколи Гуденка. У вирішальному поєдинку Цяска зміг зіграти на 9 очок більше за свого суперника і з рахунком 31-22 виграти перший бліц-турнір. Цим він гарантував собі місце в Гранд-фіналі.
Серії 20+:
- Юрій Фурманчук – 34, 23;
- Микола Цяска – 20.
До любителів снукерної «перестрілки» на короткий 6-red снукер змагатися долучилися ще двоє охочих – Богдан Лозинський та Петро Стецишин. 10 учасників розпочали боротьбу з форами, які визначала система snookershot.
На старті турніру Андрій Івасів відважив 12 очок Артему Козаку, але це не завадило першому здобути впевнену перемогу (2-0). Ще в одному поєдинку щедрим на 6 очок для Богдана Лозинського був Микола Цяска. Тут фавориту Цясці довелося попітніти: вигравши перший фрейм в чорній кулі, Цяска отримав неабиякий спротив у наступному, де Лозинський зіграв серію з 23 очок і зрівняв рахунок. У контрі Микола все ж довів, що він – фаворит зустрічі, і пройшов у наступний тур, відправивши Богдана боротись у «підвал».
Чергові 12 очок фори від Андрія Івасіва для Чингіза Агаджанова у другому турі верхньої сітки знову не стали в нагоді для останнього. Впевнена гра Андрія привела до закономірного результату – перемоги з рахунком 2-0. На рівних відіграли Максим Мусієнко і Юрій Демчина, де «суху» перемогу здобув останній. Петро Стецишин, попри необхідність давати 8 очок фори Юрію Фурманчуку, з легкістю обіграв пірамідчика (2-0). 8 очок в дербі тезок від Миколи Цяски для Гуденка стали в нагоді останньому лише раз, інші два фрейми забрав Цяска і пройшов далі.
Цю статтю можна було би назвати «12 очок фори та Івасів», але ми утримаємося, адже є варіанти трохи влучніші. Щодо фори, то в матчі за вихід до півфіналу Андрій Івасів знову відважив 12 очок Максиму Мусієнку і вже втретє виграв з рахунком 2-0. Співпадіння? Та навряд – надто часто бачимо Івасіва на п’єдесталі останнім часом. Компанію йому склав Микола Цяска, любитель контрових матчів, який на рівних обіграв Петра Стецишина.
Тим часом у «підвалі» боротьба доходила до завершення. У вирішальних матчах півфіналістами стали Богдан Лозинський та Микола Гуденко. Вони обіграли Петра Стецишина та Юрія Демчину відповідно.
В матчі за вихід у фінал Андрій Івасів «зрадив» своїй стабільній форі в 12 очок і цього разу обмежився лише 6-ма на користь Богдана Лозинського. Та й це не допомогло любителю піраміди – Івасів здобув впевнену перемогу з рахунком 2-0 (50-0; 44-14). У паралельному матчі знову зустрілися тезки Цяска і Гуденко, щоправда тепер перевага Гуденка на старті кожного фрейму зросла на два очки і вже складала 10. Та цього разу Цяска вирішив не ризикувати. Він розіграв відкриту позицію у першому фреймі та з серією в 29 очок повів в рахунку (46-24). Щоб не доводити до контри, впевнено провів і наступний фрейм: рахунок 40-33 – і Цяска в фіналі. Гранд-фінал під загрозою: Цяска може стати абсолютним чемпіоном і без нього.
Андрій Івасів і Микола Цяска, непогано знаючи одне одного, розпочали фінал в атакуючому стилі. Два очки фори від Цяски не вирішували практично нічого в цьому матчі. Та без сенсації, точніше «камбеку», не обійшлося. Старт матчу пройшов за повної переваги Івасіва, і вже після двох фреймів матч перейшов у стадію, коли кожен фрейм міг стати останнім: Андрій повів 2-0 (39-29; 37-21). Та після невеликої перерви Цяска знайшов аргументи проти вправної гри суперника і перевів матч у контру (18-38; 29-35). Вирішальний фрейм, як і годиться, дограли до останніх куль, де в ендшпілі краще зіграв Микола, і виборов перемогу у фреймі (32-40) та в матчі (2-3), з чим ми його і вітаємо! Також дякуємо усім учасникам за гру та активну участь у снукерному житті міста.
Серії 20+:
- Микола Цяска – 29, 24;
- Богдан Лозинський – 29, 28, 23;
- Микола Гуденко – 22;
- Петро Стецишин – 20(2);
- Юрій Фурманчук – 20.
Про подвиги і досягнення наших спортсменів на міжнародному Кубку Незалежності в столиці читайте завтра на наших сторінках в огляді «Снукерна «незалежність» по-українськи».