29 гравців приїхали до Львова цими вихідними, аби спробувати свої сили перед найбільшим снукерним турніром до Дня Незалежності. Так розпочався відкритий «Кубок Галичини» зі снукеру. Протягом вікенду було розіграно 100% вступних внесків, до яких Федерація Снукеру України додає 10 тисяч гривень. Київ, Тернопіль, Львів та Івано-Франківськ – така географія цього турніру з немалим, як на снукерні змагання в Україні, призовим фондом.
Турнір розпочався з кваліфікаційних ігор в семи групах, де в кожній змагались по четверо учасників, лише в першій зіграли п’ятеро гравців, оскільки загальна кількість учасників – 29.
Бездоганно подолали груповий етап лідер західноукраїнського снукеру, представник нашого клубу Юрій Семко та тренер ФСУ з Києва Андрій Шульга. Вони не програли жодного фрейму і здобули право виступу вже на стадії чвертьфіналів.
В першій групі кияни Євген Камельков та Георгій Петрунько опинилися вище за усіх львівських снукеристів, а саме Романа Суліма, Мікаеля Хачатряна та Данила Волошинова. В другій групі наймолодший учасник Кирило Байдала зміг переграти Андрія Івасіва та Віталія Окуневського і здолати груповий етап, попри єдину поразку від Михайла Кусня.
В третій групі з 100% показником перемог лідирував Мар’ян Полідович з львівського Миколаєва, до нього на другій сходинці приєднався Андрій Остражнов. Поза боротьбою залишилися Олександр Пінчук та Артем Козак. Четверту групу підкорив Віталій Самсонов, другим став Ігор Томащук. Не змогли пройти далі Дмитро Щербак та Володимир Романович.
В п’ятій групі, як і годиться, перемогу здобула збірна зі Львова. До безпрограшного Семка приєднався і власник клубу Степан Делятинський, в активі якого було також дві «сухі» перемоги. Василь Качур та Тарас Гудима розіграли матч престижу, в якому переможець посідав третю сходинку. З рахунком 2-0 тріумфував Качур. Також у матчі Семко-Гудима Юра зіграв найвищий брейк турніру – 80 очок. У шостій групі Андрій Шульга та Олександр Савицький не залишили шансів Бачинському та Онищуку, місця у групі розподілилися відповідним чином. Результати завершальної, сьомої, групи могли стати найнесподіванішими, адже в ній зібралися практично всі лідери українського снукеру: Столярчук М., Островський та Бойко. Боротьба тут завершилася «сухими» перемогами Столярчука та Островського, вони й одержали місця в олімпійці. Бойко з однією перемогою в своєму активі не зміг претендувати на прохідне місце в групі.
Другий день турніру розпочався недільного ранку, 14 кращих продовжили боротьбу за Кубок Галичини. Семко і Шульга в чвертьфіналах чекали на своїх суперників. Тим часом тривали матчі 1/8. Петрунько в п’ятому фреймі поступився Томащуку, з рахунками 3-1 Кусень переміг Савицького, Столярчук М. – Остражнова, Островський – Самсонова. В цікавому матчі Полідович здолав Байдалу. Запам’ятався другий фрейм, де на трьох кулях Мар’яну потрібен був снукер. Забивши синій гравець з Миколаєва знайшов снукер на рожевому, а потім зіграв останній чорний прекрасним «даблом» в середину. Хоча й Кирило скоротив відставання до 2-1, в четвертому фреймі Полідович зупинив молодого спортсмена. Найдовше тривало протистояння Євгена Камелькова та Степана Делятинського. В першому фреймі Делятинський повів (68-30), та наступні два залишилися за Камельковим (53-14, 56-34). Не хотів програвати і Степан, зрівнявши рахунок в чорній кулі (62-71). П’ятий фрейм знову дограли до чорної кулі, де у разі точності Делятинського, 7 очків давали право на додатковий чорний (рахунок був 67-60 на користь Камелькова), та у відіграші у львів’янина впав биток, а це – автоматична поразка.
В чвертьфіналах Семко переграв Томащука (3-1), Островський не залишив шансів Полідовичу (3-0). Шульга у напруженому матчі здолав Камелькова (3-1), і в єдиній контрі Столярчук М. взяв гору над одним з фаворитів турніру Михайлом Кусенем.
Обидва півфінали завершилися в останньому, п’ятому фреймі. В матчі зі Столярчуком Семко повів 2-0, та Максим не здався і виграв третій та четвертий фрейми, звівши матч у вирішальний. У п’ятому фреймі програвати не хотів жоден зі спортсменів, тому гра набула більш тактичної складової, де в підсумку перемогу здобув Семко (57-43). В паралельному півфіналі між Островським і Шульгою першим повів киянин, та гравець з Тернополя виграв два наступні фрейми. Шульга рахунок зрівняв, але в контрі зміг набрати лише 8 очок, Островський натомість зібрав 61 і склав пару Семку у фіналі.
У фінальному поєдинку ініціативу захопив Островський, вигравши перший фрейм (54-50). Та далі тернополянину довелося наздоганяти – два наступні були за Семком (42-19 та 68-29). В четвертому фреймі два брейки по 22 очки допомогли Островському відновити статус-кво у зустрічі (68-47). П’ятий фрейм розпочався доволі розважливо, розрив у рахунку не перевищував кількох очок. За рахунку 33-19 на користь Островського, при відіграші у Семка падає биток. Тернополянин отримує чудовий шанс на перемогу, адже всі червоні зосереджені в секторі D і є хороша можливість повести серію. Та при постановці битка Островський не бачить того, що він відкочується з точки за лінію. Це бачить і фіксує суддя матчу Дмитро Щербак. Після кількох хвилин дискусії та перегляду відеоповтору хід переходить до Семка, який дотримавшись правил fair-play, відігрується при можливості атакувати. Після кількох помилок на серію все ж знову виходить львів’янин і робить рахунок 38-37 на свою користь, після чого ставить снукер на останній червоній. Виходячи зі снукеру Островському падає флюк і до того ж підбивається з незручної позиції жовта куля. Він набирає необхідні для перемоги 15 очок і при 38-54 на користь тернополянина на столі лишається 13 очок. Семку на цей момент вже потрібен снукер. Звісно, до столу Юра виходить, але спроба поставити снукер завершується підставкою рожевого. Островський точний. З рахунком 60-38 у фреймі і 3-2 у фіналі він стає переможцем «Кубку Галичини», з чим його і вітаємо.