Вчора у стінах нашого клубу стартував командний чемпіонат України зі снукеру. Боротись за звання кращої снукерної пари заявилось 17 команд, серед яких і гості з Білорусі (Сергій Мельничонок та Кирил Марголін). Ця пара одразу набула статусу фаворитів, адже обоє вдало виступали на снукерних турнірах НФСУ в Україні. “Своїми” фаворитами на змаганнях став дует Семко/Кусень, а також минулорічні та цьогорічні чемпіони Львова у команді брати Максим та Артем Столярчуки і Степан Делятинський та Олег Васьковський. Цікаво буде подивитися за “спеченою” в останні хвилини до завершення реєстрації парою молодого львів’янина Кирила Байдали та киянина Євгена Камелькова.
Вже першого ігрового дня стали відомі учасники чвертьфіналів у групах 1 та 4. Львівсько-київська команда Делятинського і Васьковського впоралася з обома суперниками і здобула дві перемоги. Аналогічно й їхні основні конкуренти – львів’яни Полідович та Гелеш – виграли двічі. Показник за зустрічами у команд однаковий: матчі завершились з рахунками 4-0 та 4-1. Боротьба в першій групі завершилась, ігри наступного дня стали формальними і зовсім не вирішували складу учасників плей-офф, а лише розподіляли місця в групі.
Вже на старті змагань подолали груповий етап дві команди четвертої групи – Юрій Семко та Михайло Кусень, а також Євген Камельков і Кирило Байдала. Обидві пари здобули впевнені перемоги 4-1 та 4-0 і 4-2 та 4-0 відповідно.
В другій групі, навпаки, боротьба загострилася. Білоруси Мельничонок і Марголін забезпечили собі прохід далі двома перемогами. Ще дві пари, в активі яких було по одній виграній зустрічі, розігрували друге місце в групі. Це команди Савицький/Сеник, Бачинський/Шаванов. Збірна тезок Андріїв Бучинського та Комарницького з двома поразками втратила шанс на вихід в олімпійку.
Найбільша за складом третя група була найцікавішою. Шанси тут мали як мінімум три команди, а за хорошої гри й чотири. Учні Академії снукеру Глібчук та Малашняк явно за рівнем гри не змогли нав’язати боротьбу більш досвідченим і старшим суперникам. Так, одразу вдало стартували брати Столярчуки, чим і вирішили своє завдання на чвертьфінал. Крапку на проході далі поставили і Самсонов з Федевичем, обігравши на старті своїх основних конкурентів у групі – команду Івасів/Сінокоп. Агаджанов і Козак йшли не за найкращим сценарієм, вигравши лише в молодших учнів Академії (4-0).
Сьогодні зранку найшвидше завершилась боротьба в першій групі. Степан Делятинський та Олег Васьковський посіли перше місце у групі, вигравши матч у Романа Гелеша та Мар’яна Полідовича, і залишили останнім другу, теж прохідну, стрічку. Всі п’ять фреймів у цій зустрічі були завершені на чорній кулі. Щоб зрозуміти, наскільки напруженою була боротьба, пропонуємо переглянути відео: https://www.youtube.com/watch?v=U77WQvARMHo. Матч престижу та єдину перемогу на турнірі здобули юні снукеристи Артем Бойко та Степан Охрімчук. Хоча технічна перемога над Гуденком та Хачатряном, один з яких не зміг прийти на матч, не є великою панацеєю, та все ж третє місце в групі – краще, ніж останнє. Цікаво, чи коригували би свій графік гравці, якби їхній матч вирішував результат групової боротьби?
В другій групі першу стрічку зайняли білоруси. Вони виграли свій третій матч в Бучинського/Комарницького та пройшли до наступного туру. Шестигодинний марафон за другу сходинку провели Савицький/Сеник – Бачинський/Шаванов. Перемога і чвертьфінал дістались першим, які тріумфували з рахунком 4-2.
До двох виграних вчора матчів брати Столярчуки сьогодні додали ще дві перемоги – так визначилися переможці гонки в третій групі. Не втратили, та й вже не могли втратити свого місця в олімпійці, тезки Віталії Самсонов та Федевич. Чотири перемоги в перших і три – в других – такий результат дав можливість зіграти в ¼ фіналу.
Кусень/Семко обіграли Байдалу та Камелькова, таким чином визначивши першу та другу стрічки в четвертій групі. Як і в першій, третє та четверте місця визначились технічно. Перемогу записали на рахунок Іваніва та Петруся.
Чвертьфінальні матчі розпочалися одразу після закінчення групового етапу. Першими і практично одночасно завершилися матчі Мельничонок/Марголін – Камельков/Байдала та Семко/Кусень – Самсонов/Федевич. Нерівні сили призвели до відносно швидких перемог фаворитів з однаковими рахунками 4-1. Семка з Кусенем завтра чекає непросте завдання у півфінальному матчі проти Мельничонка/Марголіна. Варто зазначити, що білоруси були досить серійними: розігравшись у першому фреймі, в кожному з наступних вони зігрували серію 20+ (22, 22, 46, 49). Семко з Кусенем також записали на свій рахунок чотири серії, щоправда, трохи менші: 20, 23, 24, 32 очки.
Наступними до півфіналу пройшли брати Столярчуки, обігравши у львівському дербі Полідовича та Гелеша (4-2). Саме злагодженістю і вольовим духом ця перемога прийшла до Столярчуків, про що свідчить лише єдиний брейк у 20 очок протягом всіх шести фреймів.
Суперниками Столярчуків стала команда ветеранів Делятинського та Васьковського. Вже у стартових фреймах львів’яни забезпечили позитивний результат, повівши в рахунку 3-0. Лише в четвертому, де грали Делятинський з Савицьким, команда, що відставала, змогла зачепитись за перемогу. Та попри великий розрив в рахунку, Степан Делятинський зміг вирвати перемогу в останній кулі. Загальний рахунок 4-0, і завтра на глядачів чекає дербі, в якому Делятинський з Васьковським намагатимуться взяти реванш у братів Столярчуків за минулорічну поразку в парному чемпіонаті області.
Групова та чвертьфінальна боротьба була, окрім напруженої, ще й доволі серійною: 35 брейків 20+ оформили разом дев’ять команд, а саме:
Марголін/Мельничонок – 56, 49, 48, 46, 30, 25, 22(2), 21, 20;
Кусень/Семко – 46, 33, 32, 24(3), 23(2), 20(3);
Столярчук/Столярчук – 32, 29(2), 27, 24, 22(4), 20;
Байдала/Камельков – 30, 24, 20;
Івасів/Сінокоп – 29, 25, 22, 20;
Савицький/Сеник – 28, 20;
Гелеш/Полідович – 25, 22, 21;
Хачатрян/Гуденко – 20;
Іванів/Петрусь – 20.
1 коментар. Залишити новий
[…] Про перебіг перших двох днів можна прочитати в статті за посиланням: […]