33 матчі провели снукеристи-любителі протягом цих вихідних у нашому клубі. Загалом змагались 19 спортсменів, серед яких досвідчені Степан Делятинський, Мар’ян Полідович, Кирило Байдала та інші. Не втрачають можливості набратися ігрового досвіду й юні вихованці Академії снукеру Степан Охрімчук, Гордій Анохін та Вадим Левицький.
Вже на старті турніру три матчі першого кола завершилися перемогами фаворитів. Віталій Самсонов, давши 24 очки фори на старті кожного фрейму Вадиму Левицькому, все ж «дотиснув» молодого гравця (2-1). 20 очок для Сергія Онищука від Степана Делятинського теж не стали завадою для перемоги останнього (2-1). Третій матч був виграний «всуху»: 2-0 Микола Гуденко розібрався з Чінгізом Агаджановим. На рахунок Миколи Чінгіз віддавав 4 гандикапні очки кожного фрейму.
Далі гра протікала дещо швидше. Без особливих проблем за крок до олімпійки опинилися Віталій Самсонов та Валентин Харлов. Мабуть, найбільша фора на цьому турнірі – 32 очки для Артема Козака від Мар’яна Полідовича. Та навіть вона не стримала атакуючий натиск гравця з Миколаєва. Як результат – впевнена перемога Полідовича (2-0). Далі, як по нотах, Байдала обіграв Делятинського, Івасів – Горбачова (обидва матчі 2-0). Продовжив переможний шлях і Гуденко, обігравши Воронова (2-1). Із такими ж результатами далі по верху пройшли Гордій Анохін та Мікаель Хачатрян.
У матчах за вихід до ¼ фіналу розпочалася дуже напружена боротьба. Та попри це, три матчі завершились «сухим» результатом 2-0: Хачатрян обіграв Байдалу, Гуденко – Анохіна, а Івасів здолав Полідовича. Зустріч між Самсоновим та Харловим розв’язку отримала у вирішальному фреймі, де сильнішим виявився перший.
Тим часом тривали ігри в «підвалі». Першими змагання покинули Сергій Онищук, Чінгіз Агаджанов та Вадим Левицький. Далі Степан Делятинський, який обіграв Левицького, тріумфував у ще двох матчах і пройшов в чвертьфінал, залишивши поза бортом Охрімчука і Полідовича. Вдалий переможний старт Артема Козака в контрі над Чінгізом Агаджановим продовжився «сухою» над Олегом Горбачовим. Та у вирішальному поєдинку з Кирилом Байдалою шансів для Артема практично не залишилося – 2-0 і в ¼ потрапляє Байдала. Сергій Онищук, який вдало крокував до олімпійки, був змушений капітулювати перед молодим учнем Академії Гордієм Анохіним. При 16 очках фори на свою користь Анохін створив невеличку сенсацію, пройшовши в стадію плей-офф. Четвертим з «підвалу» вирвався Валентин Харлов, який зміг спинити Олега Щадила (2-1).
В стадії плей-офф Кирило Байдала зустрівся з досвідченим Віталієм Самсоновим, до того ж даючи останньому 4 очки фори. Перший фрейм Самсонов розпочав чудовою серією 38 очок і повів в рахунку (60-12). Та Байдала не опускав руки і вирвав другий фрейм у чорній кулі (58-59) та зрівняв рахунок. З результатом 41-57 у третьому фреймі тріумфує Байдала і чудовим «камбеком» проходить у півфінал. Суперником Кирила стає його колега по Академії Гордій Анохін, якому вдалося на 28 очках фори обіграти Андрія Івасіва (81-49; 77-74), а з тим і встановити свій особистий рекорд – вихід у півфінал на дорослому турнірі. Варто відзначити і серійність цього поєдинку: на двох спортсмени оформили чотири брейки 20+.
У паралельній частині сітки боролись Микола Гуденко та Степан Делятинський і Мікаель Хачатрян та Валентин Харлов. Обидва чвертьфінали завершились з рахунками 2-1. Гуденко отримав 8 очок фори, та не впорався у вирішальному фреймі, де Степан Делятинський просто «засипав» його снукерами (59-28; 43-73; 63-90). В іншому матчі 4 очки для Харлова не були настільки важливими, та все ж додавали впевненості на початку кожного фрейму. Перший залишився за Хачатряном (57-32), та в двох наступних Харлов не дав можливості Мікаелю зачепитись за перемогу і тріумфував (28-42; 27-47).
У матчі за вихід до фіналу між Кирилом Байдалою та Гордієм Анохіним фаворит був відомий. Навіть 12 очок для Анохіна виглядали надто скупо, враховуючи грамотну гру Байдали. Так і сталося: трохи більш ніж за годину Кирило оформив перемогу і вихід в фінал (75-43; 65-24). Ще одне протистояння досить добре знайомих між собою Валентина Харлова і Степана Делятинського «підсолодилось» 28-ма гандикапними очками для Харлова. Вигравши перший фрейм (41-76), Валентин трішки розслабився і дозволив супернику нав’язати свою гру. Цим вміло скористався досвідчений Делятинський і рахунок зрівняв (71-48), а згодом і вирвав перемогу (59-48).
Фінальна гра розпочалася з перемоги Байдали (46-30). Єдиною серією у цьому фреймі відзначився Делятинський (22 очки). Наступний фрейм знову урівноважив шальки терезів перемогою Делятинського (36-56). Далі в досить напруженій грі лідерство у фіналі знову здобуває Байдала (59-33). Четвертий фрейм міг стати вирішальним, адже після зігрування червоних куль рахунок був однаковим – 32-32. Та долю фрейму вирішили випадковість і дещо халатність. Після атаки жовтого Делятинським кулі розійшлися вдало для нього, та розмістилися у вкрай незручне становище для суперника. Байдала, маючи жовтий у прямій видимості, не мав доступу до битка, який зупинився поряд з коричневим зі сторони борту. Перша спроба влучити від дальнього борту виявилась невдалою. Емоційна друга спроба зіграти над столом теж успіху не принесла. Втретє знову від борту у жовтий влучити Байдалі не вдалося, а за правилами гри – це автоматична поразка у фреймі. Так, у Львові, мабуть, вперше сталася ситуація, коли гравець упустив фрейм без боротьби. Після перерви у грі з’явилась легкість і розкутість. Ще не до кінця зрозумівши, що відбулось, гравці наче придивлялись один до одного. Та все ж у цій позиції Байдала зміг одержати хорошу перевагу – 42-13. Згодом прокинувся Делятинський і, згадавши, що це “контра” фіналу почав стрімко наздоганяти юного суперника за допомогою снукерів. Йому це вдалося: в ендшпілі фрейму Байдала був попереду лише на 4 очки (52-48), та після першої невдалої спроби забити рожевий Делятинським Кирило пішов на авантюру: атака рожевого на тихому ударі через увесь стіл – це просто «олл-ін», як кажуть гравці в покер. Та йому вдалося відправити кулю до лузи, а з тим і вирвати перемогу у фреймі (58-48) і матчі (3-2).
Вітаємо Кирила з цією перемогою, яку він здобув у нелегкій боротьбі. Бажаємо подальших тріумфів та ще кращої гри. Учасникам дякуємо за гру і запрошуємо наступного вікенду на ігри професійної ліги без фор.